Pruudikimp ja pulmatööd

Pruudikimp valge ja rohelineKaunid pruudikimbud Sinu kaunite pulmade heaks

Pruudikimp on üks tähtsamaid ja meeldejäävamaid lilleseadeid igas pulmas. Täna on olemas lõputult kauneid võimalusi pruudikimpude jaoks. Kujundame nii traditsioonilisi pruudikimpe, kui ka erinevaid eritellimustena esitatud töid. Kõigi tööde puhul on esmane eesmärk erakordne ilu ja kvaliteet, et lilletööd pulmas oleksid alati meeldejäävad.

Valikus oleneb palju pruudi ja tema klieidi stiilist, et lillekimbu ja kleidi kooskõla oleks nii hea kui võimalik. Selgitan siin ära kõik põhilised pruudikimbu kujud ja lehe lõpus on ka kena galerii erinevatest pruudikimpudest, et valimine lõbusamaks teha.

Pruudikimbuga käivad enamasti kaasas ka pruutneitsite kimbud, peigmehe rinnanõel ja soovi korral lillekaunistused kirikusse või peokohta. Loomulikult saab tellida ka kõiki neid lilletöid.

Pruudikimp, roosa, sinine roheline

Kuidas pruudikimpu valida?

Värv

Vanasti tehti pruudikimpe valgetest lilledest, mis pidi sümboliseerima pruudi puhtust. Kuigi paljud pruudid valivad tänaseni valge kimbu, on hakanud levima ka teised toonid. Palju valitakse värve, mis sobivad kokku pruudi ja pruutneitsi kleidiga, samuti kogu pulma värvikombinatsiooniga.

Lillede valikul on hea mõte tuua näidiskangas pruudikleidist floristi juurde. See on väga suureks abiks, valimaks kokku sobivaid toone lilleseadetele. See kehtib isegi siis, kui pruudil on valge pulmakleit ja soovib valget pruudikimpu, sest valged toonid varieeruvad oma varjundis ja intensiivsuses.

Kuju

On mitmeid klassikalisi pruudikimbu stiile ja heal floristil peaks olema valik fotodest, mis neid demonstreerivad. Florist peaks samuti olema võimeline soovitama, millised lilled kattuvad soovitud kujuga, pidades meeles värviskeemi ja hooajalist saadaolevust.

Pruudikimbu valik sõltub kleidi stiilist. Pruudikimbud varieeruvad just-aiast-korjatud välimusest, kuni peensusteni lihvitud ja stiliseeritud, ametliku välimuseni.

Pruudikimbu suurus peaks olema proportsioonides pruudiga. Liialt suur pruudikimp võib muutuda liialt silmatorkavaks ja häirida elegantse pulmakleidi välimust.

Pruudikimp liiliategaOn seitse peamist kuju, mida kaaluda võiks:

Kaskaad: Suur, pisarakujuline lilleseade, kus lilled kalduvad graatsiliselt allapoole

Lillesülem: Ümara kujuga, tihedalt seotud lillekobar, milles kasutatakse väiksemaid lilli.

Käebukett: Graatsiliselt kasvav kuju, mis on mõeldud ühes käes hoidmiseks

Biedermeieri bukett: Ühise keskpunktiga lilleringid, mis on loodud erinevatest lilledest

Käsitsi seotud bukett: Lihtne kobar pikkade tüvedega lilledest, mis on kokku seotud paelaga

Pihusbukett: Tavaliselt kolmnurkse kujuga lillekobar, milles tihti kalduvad lilled ka allapoole

Pomander: Lilledest loodud pallikujuline kimp, mille puhul langevad randme juurest dekoratiivsed lindid

Kõige populaarsemad kimbukujud on alati olnud kaskaadikujuline, langev pruudikimp ja lihtne lillesülem, kuhu on tihedalt kokku põimitud mitmesuguseid lilli.

Soovitused

Langev pruudikimp on selle poolest levinud, et et selle langev kuju juhatab silma ülalt allapoole, millel on visuaalselt peenemaks tegev mõju. Küll aga võib see väikest kasvu pruudi üle liialt domineerida, kui kimp liiga suur on. Kaskaadis pruudikimp sobib kõige paremini täispikkuses kleidiga. Lühemate kleidipikkustega võib see jätta tasakaalust väljas mulje.

Lillesülemi kujuline pruudikimp tõmbab tähelepanu pruudi keha keskele. See ei pruugi olla sobilik pruutidele, kes ei soovi tõmmata tähelepanu oma puusadele, samuti ka liialt pikkadele pruutidele.

Pruudikimbu asend

Pruudikimpu hoiatakse veidike allapool vööjoont. Kui selline asend võib ära varjata tähtsa osa pruudikleidist, on võimalik valida kimp, mida hoitakse üle käevarre.

Näiteid pruudikimpudest:

Näiteid autokaunistustest:

Võta ühendust:

Sinu kauni pulma nimel valmivad kaunid lilleseaded. Anna endast märku ja vali välja just Sinule kõige paremini sobiva pruudikimbu:

Kontaktinfo:

Lea Lilled OÜ

+372 51 929 135

lea@lealilled.ee

Nimi

Email

Küsimus pulmatööde kohta: